ELE-101ELL100MF11D.pdf
ELE-101ELL100MF11D.pdf
| Series | LE | LE | LE | LE | LE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 63 mA @ 120 Hz | 63 mA @ 120 Hz | 63 mA @ 120 Hz | 63 mA @ 120 Hz | 63 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 150 mA @ 100 kHz | 150 mA @ 100 kHz | 150 mA @ 100 kHz | 150 mA @ 100 kHz | 150 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |
| Size/Dimension | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |