EKZN500ELL101MHB5D.pdf
EKZN500ELL101MHB5D.pdf
| Series | KZN | KZN | KZN | KZN | KZN |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 480 mA @ 120 Hz | 480 mA @ 120 Hz | 480 mA @ 120 Hz | 480 mA @ 120 Hz | 480 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.2 A @ 100 kHz | 1.2 A @ 100 kHz | 1.2 A @ 100 kHz | 1.2 A @ 100 kHz | 1.2 A @ 100 kHz |
| Impedance | 85 mOhms | 85 mOhms | 85 mOhms | 85 mOhms | 85 mOhms |
| LeadSpacing | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) |