EKZN100ELL331MF11D.pdf
EKZN100ELL331MF11D.pdf
| Series | KZN | KZN | KZN | KZN | KZN |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 350 mA @ 120 Hz | 350 mA @ 120 Hz | 350 mA @ 120 Hz | 350 mA @ 120 Hz | 350 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 700 mA @ 100 kHz | 700 mA @ 100 kHz | 700 mA @ 100 kHz | 700 mA @ 100 kHz | 700 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 170 mOhms | 170 mOhms | 170 mOhms | 170 mOhms | 170 mOhms |
| LeadSpacing | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |
| Size/Dimension | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |