EKZE6R3ETD331MF11D.pdf
EKZE6R3ETD331MF11D.pdf
| Image |  |
| Series | KZE | KZE | KZE | KZE | KZE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 6.3 V | 6.3 V | 6.3 V | 6.3 V | 6.3 V |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 202.5 mA @ 120 Hz | 202.5 mA @ 120 Hz | 202.5 mA @ 120 Hz | 202.5 mA @ 120 Hz | 202.5 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 405 mA @ 100 kHz | 405 mA @ 100 kHz | 405 mA @ 100 kHz | 405 mA @ 100 kHz | 405 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 130 mOhms | 130 mOhms | 130 mOhms | 130 mOhms | 130 mOhms |
| LeadSpacing | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |
| Size/Dimension | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |