EKZE500ELL221MJ16S.pdf
EKZE500ELL221MJ16S.pdf
| Series | KZE | KZE | KZE | KZE | KZE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 685 mA @ 120 Hz | 685 mA @ 120 Hz | 685 mA @ 120 Hz | 685 mA @ 120 Hz | 685 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.37 A @ 100 kHz | 1.37 A @ 100 kHz | 1.37 A @ 100 kHz | 1.37 A @ 100 kHz | 1.37 A @ 100 kHz |
| Impedance | 42 mOhms | 42 mOhms | 42 mOhms | 42 mOhms | 42 mOhms |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) | 0.630 (16.00mm) |