EKZE350ELL221MH15D.pdf
EKZE350ELL221MH15D.pdf
| Series | KZE | KZE | KZE | KZE | KZE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 497.5 mA @ 120 Hz | 497.5 mA @ 120 Hz | 497.5 mA @ 120 Hz | 497.5 mA @ 120 Hz | 497.5 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 995 mA @ 100 kHz | 995 mA @ 100 kHz | 995 mA @ 100 kHz | 995 mA @ 100 kHz | 995 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 56 mOhms | 56 mOhms | 56 mOhms | 56 mOhms | 56 mOhms |
| LeadSpacing | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) | 0.591 (15.00mm) |