EKZE160ELL122MJ25S.pdf
EKZE160ELL122MJ25S.pdf
| Series | KZE | KZE | KZE | KZE | KZE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 1200 µF | 1200 µF | 1200 µF | 1200 µF | 1200 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 1.29 A @ 120 Hz | 1.29 A @ 120 Hz | 1.29 A @ 120 Hz | 1.29 A @ 120 Hz | 1.29 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 2.15 A @ 100 kHz | 2.15 A @ 100 kHz | 2.15 A @ 100 kHz | 2.15 A @ 100 kHz | 2.15 A @ 100 kHz |
| Impedance | 22 mOhms | 22 mOhms | 22 mOhms | 22 mOhms | 22 mOhms |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) |