EKZE101ELL471MM25S.pdf
EKZE101ELL471MM25S.pdf
| Series | KZE | KZE | KZE | KZE | KZE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 470 µF | 470 µF | 470 µF | 470 µF | 470 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 875 mA @ 120 Hz | 875 mA @ 120 Hz | 875 mA @ 120 Hz | 875 mA @ 120 Hz | 875 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.75 A @ 100 kHz | 1.75 A @ 100 kHz | 1.75 A @ 100 kHz | 1.75 A @ 100 kHz | 1.75 A @ 100 kHz |
| Impedance | 36 mOhms | 36 mOhms | 36 mOhms | 36 mOhms | 36 mOhms |
| LeadSpacing | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) |
| Size/Dimension | 0.709 Dia (18.00mm) | 0.709 Dia (18.00mm) | 0.709 Dia (18.00mm) | 0.709 Dia (18.00mm) | 0.709 Dia (18.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) | 0.984 (25.00mm) |