EKZE100ELL472MK35S.pdf
EKZE100ELL472MK35S.pdf
| Series | KZE | KZE | KZE | KZE | KZE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 4700 µF | 4700 µF | 4700 µF | 4700 µF | 4700 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 2.89 A @ 120 Hz | 2.89 A @ 120 Hz | 2.89 A @ 120 Hz | 2.89 A @ 120 Hz | 2.89 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 3.4 A @ 100 kHz | 3.4 A @ 100 kHz | 3.4 A @ 100 kHz | 3.4 A @ 100 kHz | 3.4 A @ 100 kHz |
| Impedance | 15 mOhms | 15 mOhms | 15 mOhms | 15 mOhms | 15 mOhms |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) | 1.378 (35.00mm) |