EKZE100ELL101ME11D.pdf
EKZE100ELL101ME11D.pdf
| Series | KZE | KZE | KZE | KZE | KZE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 100 mA @ 120 Hz | 100 mA @ 120 Hz | 100 mA @ 120 Hz | 100 mA @ 120 Hz | 100 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 250 mA @ 100 kHz | 250 mA @ 100 kHz | 250 mA @ 100 kHz | 250 mA @ 100 kHz | 250 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 300 mOhms | 300 mOhms | 300 mOhms | 300 mOhms | 300 mOhms |
| LeadSpacing | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) |
| Size/Dimension | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |