EKYC350ELL392ML30S.pdf
EKYC350ELL392ML30S.pdf
| Series | KYC | KYC | KYC | KYC | KYC |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 3900 µF | 3900 µF | 3900 µF | 3900 µF | 3900 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 25mOhm @ 100kHz | 25mOhm @ 100kHz | 25mOhm @ 100kHz | 25mOhm @ 100kHz | 25mOhm @ 100kHz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| RippleCurrent@LowFrequency | 2.685 A @ 120 Hz | 2.685 A @ 120 Hz | 2.685 A @ 120 Hz | 2.685 A @ 120 Hz | 2.685 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 3.58 A @ 100 kHz | 3.58 A @ 100 kHz | 3.58 A @ 100 kHz | 3.58 A @ 100 kHz | 3.58 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) |
| Size/Dimension | 0.630 Dia (16.00mm) | 0.630 Dia (16.00mm) | 0.630 Dia (16.00mm) | 0.630 Dia (16.00mm) | 0.630 Dia (16.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.240 (31.50mm) | 1.240 (31.50mm) | 1.240 (31.50mm) | 1.240 (31.50mm) | 1.240 (31.50mm) |