EKYB160ELL681MJC5S.pdf
EKYB160ELL681MJC5S.pdf
| Series | KYB | KYB | KYB | KYB | KYB |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 680 µF | 680 µF | 680 µF | 680 µF | 680 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V | 16 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 630 mA @ 120 Hz | 630 mA @ 120 Hz | 630 mA @ 120 Hz | 630 mA @ 120 Hz | 630 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.05 A @ 100 kHz | 1.05 A @ 100 kHz | 1.05 A @ 100 kHz | 1.05 A @ 100 kHz | 1.05 A @ 100 kHz |
| Impedance | 64 mOhms | 64 mOhms | 64 mOhms | 64 mOhms | 64 mOhms |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) |