EKXJ501ELL180MJ45S.pdf
EKXJ501ELL180MJ45S.pdf
| Series | KXJ | KXJ | KXJ | KXJ | KXJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 18 µF | 18 µF | 18 µF | 18 µF | 18 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V | 500 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| RippleCurrent@LowFrequency | 190 mA @ 120 Hz | 190 mA @ 120 Hz | 190 mA @ 120 Hz | 190 mA @ 120 Hz | 190 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 492.1 mA @ 100 kHz | 492.1 mA @ 100 kHz | 492.1 mA @ 100 kHz | 492.1 mA @ 100 kHz | 492.1 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.831 (46.50mm) | 1.831 (46.50mm) | 1.831 (46.50mm) | 1.831 (46.50mm) | 1.831 (46.50mm) |