EKXJ451ELL470MK40S.pdf
EKXJ451ELL470MK40S.pdf
| Series | KXJ | KXJ | KXJ | KXJ | KXJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 450 V | 450 V | 450 V | 450 V | 450 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| RippleCurrent@LowFrequency | 525 mA @ 120 Hz | 525 mA @ 120 Hz | 525 mA @ 120 Hz | 525 mA @ 120 Hz | 525 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.3125 A @ 100 kHz | 1.3125 A @ 100 kHz | 1.3125 A @ 100 kHz | 1.3125 A @ 100 kHz | 1.3125 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.634 (41.50mm) | 1.634 (41.50mm) | 1.634 (41.50mm) | 1.634 (41.50mm) | 1.634 (41.50mm) |