EKMM451VNN271MQ60U.pdf
| Series | KMM | KMM | KMM | KMM | KMM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 270 µF | 270 µF | 270 µF | 270 µF | 270 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 450 V | 450 V | 450 V | 450 V | 450 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 1.228Ohm @ 120Hz | 1.228Ohm @ 120Hz | 1.228Ohm @ 120Hz | 1.228Ohm @ 120Hz | 1.228Ohm @ 120Hz |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 1.18 A @ 120 Hz | 1.18 A @ 120 Hz | 1.18 A @ 120 Hz | 1.18 A @ 120 Hz | 1.18 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.6874 A @ 50 kHz | 1.6874 A @ 50 kHz | 1.6874 A @ 50 kHz | 1.6874 A @ 50 kHz | 1.6874 A @ 50 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) |
| Height-Seated(Max) | 2.441 (62.00mm) | 2.441 (62.00mm) | 2.441 (62.00mm) | 2.441 (62.00mm) | 2.441 (62.00mm) |