EKMM401VNN221MA25U.pdf
| Series | KMM | KMM | KMM | KMM | KMM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 1.13Ohm @ 120Hz | 1.13Ohm @ 120Hz | 1.13Ohm @ 120Hz | 1.13Ohm @ 120Hz | 1.13Ohm @ 120Hz |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 1.1 A @ 120 Hz | 1.1 A @ 120 Hz | 1.1 A @ 120 Hz | 1.1 A @ 120 Hz | 1.1 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.573 A @ 50 kHz | 1.573 A @ 50 kHz | 1.573 A @ 50 kHz | 1.573 A @ 50 kHz | 1.573 A @ 50 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) |