EKMM401VNN101MQ25U.pdf
| Series | KMM | KMM | KMM | KMM | KMM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF | 100 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 2.486Ohm @ 120Hz | 2.486Ohm @ 120Hz | 2.486Ohm @ 120Hz | 2.486Ohm @ 120Hz | 2.486Ohm @ 120Hz |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 700 mA @ 120 Hz | 700 mA @ 120 Hz | 700 mA @ 120 Hz | 700 mA @ 120 Hz | 700 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.001 A @ 50 kHz | 1.001 A @ 50 kHz | 1.001 A @ 50 kHz | 1.001 A @ 50 kHz | 1.001 A @ 50 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) |