EKMH800VNN332MA30U.pdf
| Series | KMH | KMH | KMH | KMH | KMH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 3300 µF | 3300 µF | 3300 µF | 3300 µF | 3300 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 80 V | 80 V | 80 V | 80 V | 80 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 75mOhm @ 120Hz | 75mOhm @ 120Hz | 75mOhm @ 120Hz | 75mOhm @ 120Hz | 75mOhm @ 120Hz |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 2.45 A @ 120 Hz | 2.45 A @ 120 Hz | 2.45 A @ 120 Hz | 2.45 A @ 120 Hz | 2.45 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 2.94 A @ 100 kHz | 2.94 A @ 100 kHz | 2.94 A @ 100 kHz | 2.94 A @ 100 kHz | 2.94 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) |