EKMH6R3VSN823MA45U.pdf
| Series | KMH | KMH | KMH | KMH | KMH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 82000 µF | 82000 µF | 82000 µF | 82000 µF | 82000 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 6.3 V | 6.3 V | 6.3 V | 6.3 V | 6.3 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 12mOhm @ 120Hz | 12mOhm @ 120Hz | 12mOhm @ 120Hz | 12mOhm @ 120Hz | 12mOhm @ 120Hz |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 5.32 A @ 120 Hz | 5.32 A @ 120 Hz | 5.32 A @ 120 Hz | 5.32 A @ 120 Hz | 5.32 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 5.7456 A @ 100 kHz | 5.7456 A @ 100 kHz | 5.7456 A @ 100 kHz | 5.7456 A @ 100 kHz | 5.7456 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.772 (45.00mm) | 1.772 (45.00mm) | 1.772 (45.00mm) | 1.772 (45.00mm) | 1.772 (45.00mm) |