EKMH350VNN562MQ30U.pdf
| Series | KMH | KMH | KMH | KMH | KMH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 5600 µF | 5600 µF | 5600 µF | 5600 µF | 5600 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 74mOhm @ 120Hz | 74mOhm @ 120Hz | 74mOhm @ 120Hz | 74mOhm @ 120Hz | 74mOhm @ 120Hz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 1.96 A @ 120 Hz | 1.96 A @ 120 Hz | 1.96 A @ 120 Hz | 1.96 A @ 120 Hz | 1.96 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 2.1168 A @ 100 kHz | 2.1168 A @ 100 kHz | 2.1168 A @ 100 kHz | 2.1168 A @ 100 kHz | 2.1168 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) | 1.000 Dia (25.40mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) | 1.260 (32.00mm) |