EKMH250VSN123MA25U.pdf
| Series | KMH | KMH | KMH | KMH | KMH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 12000 µF | 12000 µF | 12000 µF | 12000 µF | 12000 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 41mOhm @ 120Hz | 41mOhm @ 120Hz | 41mOhm @ 120Hz | 41mOhm @ 120Hz | 41mOhm @ 120Hz |
| Applications | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 2.74 A @ 120 Hz | 2.74 A @ 120 Hz | 2.74 A @ 120 Hz | 2.74 A @ 120 Hz | 2.74 A @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 2.9592 A @ 100 kHz | 2.9592 A @ 100 kHz | 2.9592 A @ 100 kHz | 2.9592 A @ 100 kHz | 2.9592 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| Size/Dimension | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) | 1.378 Dia (35.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) | 1.063 (27.00mm) |