EKMG251ELL470MK25S.pdf
EKMG251ELL470MK25S.pdf
| Series | KMG | KMG | KMG | KMG | KMG |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 210 mA @ 120 Hz | 210 mA @ 120 Hz | 210 mA @ 120 Hz | 210 mA @ 120 Hz | 210 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 378 mA @ 100 kHz | 378 mA @ 100 kHz | 378 mA @ 100 kHz | 378 mA @ 100 kHz | 378 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) | 0.492 Dia (12.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 1.043 (26.50mm) | 1.043 (26.50mm) | 1.043 (26.50mm) | 1.043 (26.50mm) | 1.043 (26.50mm) |