EKMG100ELL471MHB5D.pdf
EKMG100ELL471MHB5D.pdf
| Series | KMG | KMG | KMG | KMG | KMG |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 470 µF | 470 µF | 470 µF | 470 µF | 470 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V | 10 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 250 mA @ 120 Hz | 250 mA @ 120 Hz | 250 mA @ 120 Hz | 250 mA @ 120 Hz | 250 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 375 mA @ 100 kHz | 375 mA @ 100 kHz | 375 mA @ 100 kHz | 375 mA @ 100 kHz | 375 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) |