EFR32MG12P433F1024GM48-B.pdf
EFR32MG12P433F1024GM48-B.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Silicon Labs | Silicon Labs | Silicon Labs | Silicon Labs | Silicon Labs |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | Mighty Gecko | Mighty Gecko | Mighty Gecko | Mighty Gecko | Mighty Gecko |
| Type | TxRx + MCU | TxRx + MCU | TxRx + MCU | TxRx + MCU | TxRx + MCU |
| Frequency | 169MHz ~ 915MHz, 2.4GHz | 169MHz ~ 915MHz, 2.4GHz | 169MHz ~ 915MHz, 2.4GHz | 169MHz ~ 915MHz, 2.4GHz | 169MHz ~ 915MHz, 2.4GHz |
| DataRate(Max) | 2Mbps | 2Mbps | 2Mbps | 2Mbps | 2Mbps |
| Power-Output | 20dBm | 20dBm | 20dBm | 20dBm | 20dBm |
| Sensitivity | -102dBm | -102dBm | -102dBm | -102dBm | -102dBm |
| GPIO | 28 | 28 | 28 | 28 | 28 |
| Voltage-Supply | 1.8V ~ 3.8V | 1.8V ~ 3.8V | 1.8V ~ 3.8V | 1.8V ~ 3.8V | 1.8V ~ 3.8V |
| Current-Receiving | 8mA ~ 10.8mA | 8mA ~ 10.8mA | 8mA ~ 10.8mA | 8mA ~ 10.8mA | 8mA ~ 10.8mA |
| Current-Transmitting | 8.2mA ~ 126.7mA | 8.2mA ~ 126.7mA | 8.2mA ~ 126.7mA | 8.2mA ~ 126.7mA | 8.2mA ~ 126.7mA |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |