EEH-ZU1H221V.pdf
EEH-ZU1H221V.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EEH-ZU1H221V.
| Type | Hybrid | Hybrid | Hybrid | Hybrid | Hybrid |
| Capacitance | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 10mOhm | 10mOhm | 10mOhm | 10mOhm | 10mOhm |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 780 mA @ 100 Hz | 780 mA @ 100 Hz | 780 mA @ 100 Hz | 780 mA @ 100 Hz | 780 mA @ 100 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 5.2 A @ 100 kHz | 5.2 A @ 100 kHz | 5.2 A @ 100 kHz | 5.2 A @ 100 kHz | 5.2 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.673 (17.10mm) | 0.673 (17.10mm) | 0.673 (17.10mm) | 0.673 (17.10mm) | 0.673 (17.10mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |