EEH-ZC1K220V.pdf
EEH-ZC1K220V.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EEH-ZC1K220V.
| Type | Hybrid | Hybrid | Hybrid | Hybrid | Hybrid |
| Capacitance | 22 µF | 22 µF | 22 µF | 22 µF | 22 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 80 V | 80 V | 80 V | 80 V | 80 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 45mOhm | 45mOhm | 45mOhm | 45mOhm | 45mOhm |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 105 mA @ 100 Hz | 105 mA @ 100 Hz | 105 mA @ 100 Hz | 105 mA @ 100 Hz | 105 mA @ 100 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 1.05 A @ 100 kHz | 1.05 A @ 100 kHz | 1.05 A @ 100 kHz | 1.05 A @ 100 kHz | 1.05 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |