E36D101LPN223TDB7U.pdf
| Series | U36D | U36D | U36D | U36D | U36D |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 22000 µF | 22000 µF | 22000 µF | 22000 µF | 22000 µF |
| Tolerance | -10%, +50% | -10%, +50% | -10%, +50% | -10%, +50% | -10%, +50% |
| Voltage-Rated | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V | 100 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@HighFrequency | - | - | - | - | - |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 1.126 (28.60mm) | 1.126 (28.60mm) | 1.126 (28.60mm) | 1.126 (28.60mm) | 1.126 (28.60mm) |
| Size/Dimension | 2.500 Dia (63.50mm) | 2.500 Dia (63.50mm) | 2.500 Dia (63.50mm) | 2.500 Dia (63.50mm) | 2.500 Dia (63.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 4.625 (117.48mm) | 4.625 (117.48mm) | 4.625 (117.48mm) | 4.625 (117.48mm) | 4.625 (117.48mm) |