United Chemi-Con APXA200ARA220MF60S
APXA200ARA220MF60S
Part No.:
APXA200ARA220MF60S
Manufacturer:
United Chemi-Con
Category:
Aluminum - Polymer Capacitors
Package:
Datasheet:
Valley Electronics(HK)LimitedAPXA200ARA220MF60S.pdf
Description:
CAP ALUM POLY 22UF 20% 20V SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
NPCAP™-PXA
ProductStatus:
Obsolete
Type:
Polymer
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
50mOhm
Lifetime@Temp:
15000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Ratings:
Applications:
General Purpose
Features:
RippleCurrent@LowFrequency:
RippleCurrent@HighFrequency:
1.65 A @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.224 (5.70mm)
SurfaceMountLandSize:
0.260 L x 0.260 W (6.60mm x 6.60mm)