A765MU227M1ELA.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | A765 | A765 | A765 | A765 | A765 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 190 mA @ 120 Hz | 190 mA @ 120 Hz | 190 mA @ 120 Hz | 190 mA @ 120 Hz | 190 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 3.8 A @ 100 kHz | 3.8 A @ 100 kHz | 3.8 A @ 100 kHz | 3.8 A @ 100 kHz | 3.8 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.508 (12.90mm) | 0.508 (12.90mm) | 0.508 (12.90mm) | 0.508 (12.90mm) | 0.508 (12.90mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) | 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) |