A700V337M2R5ATE4R5.pdf
A700V337M2R5ATE4R5.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET | KEMET |
| Series | AO-Cap A700 | AO-Cap A700 | AO-Cap A700 | AO-Cap A700 | AO-Cap A700 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 4.5mOhm | 4.5mOhm | 4.5mOhm | 4.5mOhm | 4.5mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@HighFrequency | 7.75 A @ 100 kHz | 7.75 A @ 100 kHz | 7.75 A @ 100 kHz | 7.75 A @ 100 kHz | 7.75 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |