827UVR2R5MFE.pdf
827UVR2R5MFE.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 827UVR2R5MFE.
| Series | UVR | UVR | UVR | UVR | UVR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 820 µF | 820 µF | 820 µF | 820 µF | 820 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V | 2.5 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 12mOhm | 12mOhm | 12mOhm | 12mOhm | 12mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Applications | Decoupling | Decoupling | Decoupling | Decoupling | Decoupling |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 210.5 mA @ 120 Hz | 210.5 mA @ 120 Hz | 210.5 mA @ 120 Hz | 210.5 mA @ 120 Hz | 210.5 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 4.21 A @ 120 kHz | 4.21 A @ 120 kHz | 4.21 A @ 120 kHz | 4.21 A @ 120 kHz | 4.21 A @ 120 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) | 0.413 (10.50mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |