827ULR6R3MGH.pdf
827ULR6R3MGH.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 827ULR6R3MGH.
| Series | ULR | ULR | ULR | ULR | ULR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 820 µF | 820 µF | 820 µF | 820 µF | 820 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 6.3 V | 6.3 V | 6.3 V | 6.3 V | 6.3 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 7mOhm | 7mOhm | 7mOhm | 7mOhm | 7mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Applications | Decoupling | Decoupling | Decoupling | Decoupling | Decoupling |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 332 mA @ 120 Hz | 332 mA @ 120 Hz | 332 mA @ 120 Hz | 332 mA @ 120 Hz | 332 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 6.64 A @ 100 kHz | 6.64 A @ 100 kHz | 6.64 A @ 100 kHz | 6.64 A @ 100 kHz | 6.64 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) | 0.551 (14.00mm) |