63PZH68M10X11.pdf
63PZH68M10X11.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 63PZH68M10X11.
| Image |  |
| Manufacturer | Rubycon | Rubycon | Rubycon | Rubycon | Rubycon |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | PZH | PZH | PZH | PZH | PZH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Hybrid | Hybrid | Hybrid | Hybrid | Hybrid |
| Capacitance | 68 µF | 68 µF | 68 µF | 68 µF | 68 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 63 V | 63 V | 63 V | 63 V | 63 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 19mOhm | 19mOhm | 19mOhm | 19mOhm | 19mOhm |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive | Automotive |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 160 mA @ 100 Hz | 160 mA @ 100 Hz | 160 mA @ 100 Hz | 160 mA @ 100 Hz | 160 mA @ 100 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 3.2 A @ 100 kHz | 3.2 A @ 100 kHz | 3.2 A @ 100 kHz | 3.2 A @ 100 kHz | 3.2 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| Size/Dimension | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) | 0.394 Dia (10.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.650 (16.50mm) | 0.650 (16.50mm) | 0.650 (16.50mm) | 0.650 (16.50mm) | 0.650 (16.50mm) |