Silicon Labs 545AAA1152M00BCG
545AAA1152M00BCG
Part No.:
545AAA1152M00BCG
Manufacturer:
Silicon Labs
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
545AAA1152M00BCG.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR SMD
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Series:
Ultra™ Si545
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
1.152 GHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage-Supply:
2.5V ~ 3.3V
FrequencyStability:
±20ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
153mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)