540BAA312M500BCG.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Silicon Labs | Silicon Labs | Silicon Labs | Silicon Labs | Silicon Labs |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Series | Ultra™ Si540 | Ultra™ Si540 | Ultra™ Si540 | Ultra™ Si540 | Ultra™ Si540 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| BaseResonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) |
| Frequency | 312.5 MHz | 312.5 MHz | 312.5 MHz | 312.5 MHz | 312.5 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | LVDS | LVDS | LVDS | LVDS | LVDS |
| Voltage-Supply | 1.8V ~ 3.3V | 1.8V ~ 3.3V | 1.8V ~ 3.3V | 1.8V ~ 3.3V | 1.8V ~ 3.3V |
| FrequencyStability | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| AbsolutePullRange(APR) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| SpreadSpectrumBandwidth | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | 111mA | 111mA | 111mA | 111mA | 111mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) |