515CAAM100000AAG.pdf
515CAAM100000AAG.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Silicon Labs | Silicon Labs | Silicon Labs | Silicon Labs | Silicon Labs |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Series | Si515 | Si515 | Si515 | Si515 | Si515 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| BaseResonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | VCXO | VCXO | VCXO | VCXO | VCXO |
| Frequency | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS | CMOS |
| Voltage-Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| FrequencyStability | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| AbsolutePullRange(APR) | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm | ±100ppm |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| SpreadSpectrumBandwidth | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | 29mA | 29mA | 29mA | 29mA | 29mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) |