Silicon Labs 511MCB66M0000BAG
511MCB66M0000BAG
Part No.:
511MCB66M0000BAG
Manufacturer:
Silicon Labs
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Valley Electronics(HK)Limited511MCB66M0000BAG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Series:
Si511
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
66 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
±20ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
26mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)