50YXM6R8MEFRCE5X11.pdf
50YXM6R8MEFRCE5X11.pdf
| Image | |||||
| Manufacturer | Rubycon | Rubycon | Rubycon | Rubycon | Rubycon |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | YXM | YXM | YXM | YXM | YXM |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF | 6.8 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@HighFrequency | - | - | - | - | - |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) |
| Size/Dimension | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |