501JAA25M0000BAG.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Silicon Labs | Silicon Labs | Silicon Labs | Silicon Labs | Silicon Labs |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Series | Si501 | Si501 | Si501 | Si501 | Si501 |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| BaseResonator | MEMS | MEMS | MEMS | MEMS | MEMS |
| Type | CMEMS® | CMEMS® | CMEMS® | CMEMS® | CMEMS® |
| Frequency | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | LVCMOS | LVCMOS | LVCMOS | LVCMOS | LVCMOS |
| Voltage-Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| AbsolutePullRange(APR) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| SpreadSpectrumBandwidth | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | 4.9mA | 4.9mA | 4.9mA | 4.9mA | 4.9mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.157 L x 0.126 W (4.00mm x 3.20mm) | 0.157 L x 0.126 W (4.00mm x 3.20mm) | 0.157 L x 0.126 W (4.00mm x 3.20mm) | 0.157 L x 0.126 W (4.00mm x 3.20mm) | 0.157 L x 0.126 W (4.00mm x 3.20mm) |