500D337M050EF2A.pdf
500D337M050EF2A.pdf
| Series | 500D | 500D | 500D | 500D | 500D |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF | 330 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.433 Dia x 1.260 L (11.00mm x 32.00mm) | 0.433 Dia x 1.260 L (11.00mm x 32.00mm) | 0.433 Dia x 1.260 L (11.00mm x 32.00mm) | 0.433 Dia x 1.260 L (11.00mm x 32.00mm) | 0.433 Dia x 1.260 L (11.00mm x 32.00mm) |