477AVG025MFBJ.pdf
477AVG025MFBJ.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 477AVG025MFBJ.
| Series | AVG | AVG | AVG | AVG | AVG |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 470 µF | 470 µF | 470 µF | 470 µF | 470 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 18mOhm | 18mOhm | 18mOhm | 18mOhm | 18mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 212.5 mA @ 120 Hz | 212.5 mA @ 120 Hz | 212.5 mA @ 120 Hz | 212.5 mA @ 120 Hz | 212.5 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 4.25 A @ 100 kHz | 4.25 A @ 100 kHz | 4.25 A @ 100 kHz | 4.25 A @ 100 kHz | 4.25 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.532 (13.50mm) | 0.532 (13.50mm) | 0.532 (13.50mm) | 0.532 (13.50mm) | 0.532 (13.50mm) |