476CKR050M.pdf
476CKR050M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 476CKR050M.
| Series | CKR | CKR | CKR | CKR | CKR |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 2.822Ohm @ 120Hz | 2.822Ohm @ 120Hz | 2.822Ohm @ 120Hz | 2.822Ohm @ 120Hz | 2.822Ohm @ 120Hz |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 180 mA @ 120 Hz | 180 mA @ 120 Hz | 180 mA @ 120 Hz | 180 mA @ 120 Hz | 180 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 414 mA @ 100 kHz | 414 mA @ 100 kHz | 414 mA @ 100 kHz | 414 mA @ 100 kHz | 414 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) | 0.098 (2.50mm) |
| Size/Dimension | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) | 0.248 Dia (6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |