397XMPL002MG19.pdf
397XMPL002MG19.pdf
| Series | XMPL | XMPL | XMPL | XMPL | XMPL |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 390 µF | 390 µF | 390 µF | 390 µF | 390 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 2 V | 2 V | 2 V | 2 V | 2 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 9mOhm | 9mOhm | 9mOhm | 9mOhm | 9mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Applications | Decoupling | Decoupling | Decoupling | Decoupling | Decoupling |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@HighFrequency | 3 A @ 100 kHz | 3 A @ 100 kHz | 3 A @ 100 kHz | 3 A @ 100 kHz | 3 A @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) | 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.083 (2.10mm) | 0.083 (2.10mm) | 0.083 (2.10mm) | 0.083 (2.10mm) | 0.083 (2.10mm) |