35ZLJ47MT15X11.pdf
35ZLJ47MT15X11.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Rubycon | Rubycon | Rubycon | Rubycon | Rubycon |
| Series | ZLJ | ZLJ | ZLJ | ZLJ | ZLJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 225 mA @ 120 Hz | 225 mA @ 120 Hz | 225 mA @ 120 Hz | 225 mA @ 120 Hz | 225 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 450 mA @ 100 kHz | 450 mA @ 100 kHz | 450 mA @ 100 kHz | 450 mA @ 100 kHz | 450 mA @ 100 kHz |
| Impedance | 400 mOhms | 400 mOhms | 400 mOhms | 400 mOhms | 400 mOhms |
| LeadSpacing | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) |
| Size/Dimension | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) | 0.197 Dia (5.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) | 0.492 (12.50mm) |