32061SE-29981M12-29972AS12-16.pdf
| Series | NANOBEND™ | NANOBEND™ | NANOBEND™ | NANOBEND™ | NANOBEND™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Style | SMPM to SMPM | SMPM to SMPM | SMPM to SMPM | SMPM to SMPM | SMPM to SMPM |
| 1stConnector | SMPM Jack | SMPM Jack | SMPM Jack | SMPM Jack | SMPM Jack |
| 1stContactGender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 1stConnectorMountingType | - | - | - | - | - |
| 1stConnectorMountingFeature | - | - | - | - | - |
| 2ndConnector | SMPM Jack | SMPM Jack | SMPM Jack | SMPM Jack | SMPM Jack |
| 2ndContactGender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 2ndConnectorMountingType | - | - | - | - | - |
| 2ndConnectorMountingFeature | - | - | - | - | - |
| Length | 16.00 (406.40mm) | 16.00 (406.40mm) | 16.00 (406.40mm) | 16.00 (406.40mm) | 16.00 (406.40mm) |
| CableType | 1.60mm OD Coaxial Cable | 1.60mm OD Coaxial Cable | 1.60mm OD Coaxial Cable | 1.60mm OD Coaxial Cable | 1.60mm OD Coaxial Cable |
| CableImpedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| ConnectorImpedance | - | - | - | - | - |
| OverallImpedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Frequency-Max | 110 GHz | 110 GHz | 110 GHz | 110 GHz | 110 GHz |