32061SE-29171M16CR-29171M16CR-10.pdf
| Series | NANOBEND™ | NANOBEND™ | NANOBEND™ | NANOBEND™ | NANOBEND™ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Style | SMPS to SMPS | SMPS to SMPS | SMPS to SMPS | SMPS to SMPS | SMPS to SMPS |
| 1stConnector | SMPS Jack | SMPS Jack | SMPS Jack | SMPS Jack | SMPS Jack |
| 1stContactGender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 1stConnectorMountingType | - | - | - | - | - |
| 1stConnectorMountingFeature | - | - | - | - | - |
| 2ndConnector | SMPS Jack | SMPS Jack | SMPS Jack | SMPS Jack | SMPS Jack |
| 2ndContactGender | Female | Female | Female | Female | Female |
| 2ndConnectorMountingType | - | - | - | - | - |
| 2ndConnectorMountingFeature | - | - | - | - | - |
| Length | 10.000 (254.00mm) | 10.000 (254.00mm) | 10.000 (254.00mm) | 10.000 (254.00mm) | 10.000 (254.00mm) |
| CableType | 1.60mm OD Coaxial Cable | 1.60mm OD Coaxial Cable | 1.60mm OD Coaxial Cable | 1.60mm OD Coaxial Cable | 1.60mm OD Coaxial Cable |
| CableImpedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| ConnectorImpedance | - | - | - | - | - |
| OverallImpedance | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Frequency-Max | 110 GHz | 110 GHz | 110 GHz | 110 GHz | 110 GHz |