30D476M075DC2A.pdf
30D476M075DC2A.pdf
| Series | 30D | 30D | 30D | 30D | 30D |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF | 47 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 75 V | 75 V | 75 V | 75 V | 75 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 3.384Ohm @ 120Hz | 3.384Ohm @ 120Hz | 3.384Ohm @ 120Hz | 3.384Ohm @ 120Hz | 3.384Ohm @ 120Hz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 204 mA @ 120 Hz | 204 mA @ 120 Hz | 204 mA @ 120 Hz | 204 mA @ 120 Hz | 204 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 326.4 mA @ 100 kHz | 326.4 mA @ 100 kHz | 326.4 mA @ 100 kHz | 326.4 mA @ 100 kHz | 326.4 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.374 Dia x 0.807 L (9.50mm x 20.50mm) | 0.374 Dia x 0.807 L (9.50mm x 20.50mm) | 0.374 Dia x 0.807 L (9.50mm x 20.50mm) | 0.374 Dia x 0.807 L (9.50mm x 20.50mm) | 0.374 Dia x 0.807 L (9.50mm x 20.50mm) |