30D157M050DC2A.pdf
30D157M050DC2A.pdf
| Series | 30D | 30D | 30D | 30D | 30D |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 150 µF | 150 µF | 150 µF | 150 µF | 150 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V | 50 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | - | - | - | - | - |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@HighFrequency | - | - | - | - | - |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.374 Dia x 0.807 L (9.50mm x 20.50mm) | 0.374 Dia x 0.807 L (9.50mm x 20.50mm) | 0.374 Dia x 0.807 L (9.50mm x 20.50mm) | 0.374 Dia x 0.807 L (9.50mm x 20.50mm) | 0.374 Dia x 0.807 L (9.50mm x 20.50mm) |