25SVF82M.pdf
25SVF82M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 25SVF82M.
| Image | |||||
| Series | OS-CON™, SVF | OS-CON™, SVF | OS-CON™, SVF | OS-CON™, SVF | OS-CON™, SVF |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer | Polymer |
| Capacitance | 82 µF | 82 µF | 82 µF | 82 µF | 82 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V | 25 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 28mOhm | 28mOhm | 28mOhm | 28mOhm | 28mOhm |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Features | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 47 mA @ 120 Hz | 47 mA @ 120 Hz | 47 mA @ 120 Hz | 47 mA @ 120 Hz | 47 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 940 mA @ 100 kHz | 940 mA @ 100 kHz | 940 mA @ 100 kHz | 940 mA @ 100 kHz | 940 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) | 0.276 (7.00mm) |
| SurfaceMountLandSize | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) | 0.327 L x 0.327 W (8.30mm x 8.30mm) |