227CKE035M.pdf
227CKE035M.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 227CKE035M.
| Series | CKE | CKE | CKE | CKE | CKE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF | 220 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V | 35 V |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 904mOhm @ 120Hz | 904mOhm @ 120Hz | 904mOhm @ 120Hz | 904mOhm @ 120Hz | 904mOhm @ 120Hz |
| Polarization | Polar | Polar | Polar | Polar | Polar |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| RippleCurrent@LowFrequency | 295 mA @ 120 Hz | 295 mA @ 120 Hz | 295 mA @ 120 Hz | 295 mA @ 120 Hz | 295 mA @ 120 Hz |
| RippleCurrent@HighFrequency | 486.75 mA @ 100 kHz | 486.75 mA @ 100 kHz | 486.75 mA @ 100 kHz | 486.75 mA @ 100 kHz | 486.75 mA @ 100 kHz |
| Impedance | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) | 0.512 (13.00mm) |